facebook
Witamy w naszym serwisie!
694 445 139

Kalkulator oszczędności paliwa

 Dzięki kalkulatorowi oszczędności paliwa mogą Państwo obliczyć, ile paliwa można zaoszczędzić wybierając opony o niższych oporach toczenia. Opory toczenia określone są przez producenta opony na informacji umieszczanej na etykiecie znajdującej się na oponie. Opór toczenia jest to opór napotykany przez oponę w zetknięciu z nawierzchnią drogi. Opór toczenia opisuje proces deformacji i dostosowywania kształtu opony w zetknięciu z nawierzchnią drogi. Mniejszy opór toczenia oznacza mniejszą ilość energii potrzebną do wykonania obrotu, co z kolei przekłada się na mniejszą ilość zużytego paliwa.Opór toczenia odpowiada za ok. 20% zużycia paliwa przez samochód. Im mniejszy opór toczenia opony, tym bardziej ekonomiczna opona. Dlatego też oszczędność paliwa pomaga zmniejszyć koszty eksploatacji pojazdu, a także emisję CO2.

Wpisując dane charakterystyczne dla sposobu użytkowania twojego samochodu, będzie można zobaczyć, jak różnego typu opony oddziałują na stan Państwa portfela.

Kalkulator hamowania na mokrej nawierzchni

Dzięki kalkulatorowi hamowania mogą Państwo obliczyć, o ile skrócić można drogę hamowania wybierając opony o lepszej klasie hamowania na mokrej nawierzchni. Klasa przyczepności na mokrej nawierzchni są określone są przez producenta opony na informacji umieszczanej na etykiecie znajdującej się na oponie. Przyczepność na mokrej nawierzchni opisuje zdolność opony do trzymania się drogi na mokrej nawierzchni. Opony z doskonałą przyczepnością na mokrej nawierzchni charakteryzują się krótszą drogą hamowania na mokrej nawierzchni, lepszym trzymaniem się drogi na mokrej nawierzchni, bardziej stabilnym pokonywaniem zakrętów na mokrej nawierzchni.

Aby sprawdzić różnicę, wystarczy przesunąć suwak między poszczególnymi klasami przyczepności.

O firmie
Strefa Klienta
Zakupy
Informacje