facebook
Witamy w naszym serwisie!
694 445 139

Skuteczne hamulce - Bosch

Krótsza droga hamowania to kwestia Twojego bezpieczeństwa

 hamulce_bosch

Bosch jest wynalazcą systemów bezpieczeństwa ABS i ESP. Wspierają one kierowcę w niebezpiecznych sytuacjach, dlatego są obowiązkowe w nowych pojazdach. Aby mogły działać prawidłowo, wszystkie jego elementy, w tym klocki i tarcze, muszą być sprawne.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Hamulce tarczowe, dzięki szybkiemu uzyskiwaniu wysokiej siły hamowania, od lat 50. stopniowo stały się powszechne w samochodach. Firma Bosch dostarcza je na wyposażenie fabyczne do 60% wszystkich produkowanych na świecie samochodów osobowych.

Części zamienne produkowane przez Bosch są takiej jakości, jak te wykonywane na wyposażenie fabryczne nowych samochodów. Tym samym, wybierając tarcze i klocki Bosch przy wymianie zużytych hamulców, podejmujesz najlepszą decyzję.

klocki_hamulcoweKlocki hamulcowe Bosch

Klocki hamulcowe współpracując z tarczą hamulcową podczas hamowania zamieniają energię kinetyczną na cieplną, co umożliwia hamowanie pojazdu. Klocki hamulcowe muszą odebrać znaczną ilość energii. Przykładowo, aby zatrzymać z prędkości 200 km/h samochód kompaktowy o masie 1,5 tony, potrzeba odebrać poprzez hamulce i rozproszyć moc rzędu 400 koni mechanicznych, podczas gdy przeciętna moc silnika to około 100 koni.

Klocki hamulcowe Bosch są testowane w niskich i wysokich temperaturach, przy dużej wilgotności, jak i przy intensywnych hamowaniach. Różnorodne testy umożliwiają optymalny dobór mieszanki klocka do regionu użytkowania. Przekroczone są wymagania europejskiej normy ECE R 90.

Zalety klocków hamulocowych Bosch

Dopracowana konstrukcja:

Ekologiczność, komfort i estetyka:

Niezawodna eksploatacja:

Tarcze hamulcowe

Bosch wykorzystuje do produkcji tarcz między innymi wysokowęglowe żeliwo. Od zastosowanego materiału zależy trwałość tarcz, zdolność przyjmowania ciepła, odporność na przegrzewanie i podatność na odkształcenia (bicie tarcz). tarcze_hamulcowe

Tarcze hamulcowe produkowane są w odlewniach firmy Buderus Guss w Niemczech i w innych należących do grupy Bosch. Zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Europie, Brazylii, Indiach i USA. Bosch produkuje w nich ok. 30 mln tarcz hamulcowych rocznie, będąc jednym z największych producentów na świecie.

Bosch wykonuje na montaż fabryczny tarcze o dokładności do 10 mikrometrów, co chroni przed powstawaniem szkodliwych efektów związanych z drganiami, jak bicie tarcz. Wyważenie dynamiczne i dokładność wykonania są szczególnie istotne w ruchu obrotowym z dużymi prędkościami


Zalety tarcz hamulcowych Bosch:

Tarcze hamulcowe podlegają zużyciu i należy je wymieniać zawsze parami, jeżeli któraś z tarcz przekroczy minimalną, dopuszczalną grubość. Ma to miejsce zwykle przy drugiej lub najpóźniej trzeciej wymianie klocków hamulcowych.. Na każdej tarczy podana jest minimalna dopuszczalna grubość (TH), poniżej której należy tarcze wymienić.

 wymiana_hamulce

 

Źródło: Opracowano na podstawie materiałów firmy Bosch

O firmie
Strefa Klienta
Zakupy
Informacje