facebook
Witamy w naszym serwisie!
694 445 139

Śruby/Nakrętki zabezpieczające do felg aluminiowych

Przydatne informacje

zabezpieczenia artGdy zbliża się wiosna coraz częściej decydujemy się na zakup felg aluminiowych zmieniając zasadniczo wizerunek swojego samochodu. Na tym etapie warto również pomyśleć o ich zabezpieczeniu przed kradzieżą. 

Śruby/Nakrętki zabezpieczające:

Są to śruby lub nakrętki zazwyczaj po jednej sztuce na koło. Zastosowanie ich polega jedynie na podmianie w każdym kole jednej śruby lub nakrętki takim zabezpieczeniem. Do ich zakręcenia lub odkręcenia potrzebny jest specjalny kluczyk. Takie zabezpieczenie powinno być wykonane z trwałego materiału uniemożliwiającego np. skucie go na feldze. Dokonując zakupu zabezpieczeń warto zwrócić uwagę na informację dotyczącą ilości kombinacji zastosowanego kluczyka - czym ta liczba wyższa tym mniejsze prawdopodobieństwo, że inny posiadacz takich zabezpieczeń będzie miał ten sam kluczyk. 

Decydując się na zakup zabezpieczeń warto wybierać sprawdzonych producentów tych akcesorii gwarantujących podstawowe ich parametry na przyzwoitym poziomie.

Parametry zabezpieczeń:

Dobierając zabezpieczenia do swoich felg musisz znać 4 podstawowe parametry:

Przykładowe zestawy zabezpieczające:

Blocky FS

blocky

 

 

 

 

 

Podstawowe zabezpieczenia posiadjące niewielką lizbę kombinacji niemniej zostały wykonane solidnie przez markowego producenta. 

 

 

 

 

 

 

Simbolz FS

simbolz

 

 

 

 

 

Zabezpieczenia bardzo dobrej jakości, które bardzo trudno odkręcić chwytakiem, bez użycia klucza. Ponadto posiada dużą ilość kombinacji, więc trudno będzie znaleźć identyczny zestaw z takim samym kluczem.

 

 

 

 

 

McGard

mcgard

 

 

 

 

Najlepsze zabezpieczenie w swojej cenie, tworzone przez specjalistów w tej dziedzinie. Sprawdzony i ceniony produkt wśród kierowców. Bardzo duża liczba kombinacji kluczyka i wysokiej jakości wykonanie, z twardej stali. Łatwy w użyciu – wystarczy przyłożyć kodowaną nakrętkę do zabezpieczenia i przekręcać tak długo, aż się dopasuje do wzorca.

 

 

 

 

 

Sicurit FS

śruby nakrętki sikurit

Podstawą tego zabezpieczenia jest umieszczenie na główce śruby podłużnych rowków (frezów). 

Te wgłębienia dopasowane są wyłącznie do wnętrza dpowiedniego klucza.

Ten rodzaj zabezpieczenia jest bardzo odporny na skręcenia
i idealnie nadaje się dla małych i lekkich nakrętek
Sicurit dostępny jest do wszystkich typów samochodów. Główka śruby dodatkowo zabezpieczona jest sześciokątną nakładką ze stali nierdzewnej.

 

sikurit

Cechy:

 

 

 

 

 

 

Sikublok FS

sikublok śruby

 Stworzony specjalnie dla producentów samochodów. Sicubloc dzięki zastosowaniu wzoru kwiatka i wytrzymałego ruchomego pierścienia doskonale chroni koła każdego typu – ze stali i stopów lekkich.

 

 

 

 

 

sikublok

Cechy:

 

 

 

 

 

 

Sicustar FS

śruby sikustar

 Ten typ zabezpieczenia jest najnowszym produktem firmy FARAD. Co więcej jest to najskuteczniejsze z naszych rozwiazań. Dzieki wysokiemu maksymalnemu momentowi obrotowemu: 400Nm., nakładce obrotowej odpornej na ścinanie, główka śruby wytrzyma wszystkie próby jej zniszczenia.

Sicustar został uznany przez najwiekszych producentów samochodów i otrzymał certyfikat Instytutu THATCHAM.
Obecnie zabezpieczenie to dostępne jest również na rynku wtórnym.

 

sikustar

Cechy:

 

 

 

 

 

Źródło: Opracowanie Netcar Serwis na podstawie materiałów Alcar oraz Siculocks.

O firmie
Strefa Klienta
Zakupy
Informacje