facebook
Witamy w naszym serwisie!
694 445 139

Jak przygotować samochód do wiosny?

poradnik

przegladWiększość kierowców uważa, że samochód należy przygotować przede wszystkim do zimy, a nie do wiosny. Oczywiście - zima to dla samochodów trudny i bardzo wymagający okres. Eksploatacja pojazdów na drogach, których jakość w okresie jesienno-zimowym pogarsza się znacząco, destrukcyjnie wpływa m.in.na stan zawieszenia. Różnice temperatur, wilgoć, błoto, śnieg, sól na drogach – to wszystko daje się we znaki naszym wozom. Właśnie z tych powodów również na wiosnę powinno się sprawdzić ich stan techniczny. Wówczas warunki drogowe są znacznie lepsze – a my podróżujemy chętniej, więcej i zazwyczaj z wyższą prędkością.

 

 

Kiedy powinniśmy wymienić zimowe na letnie?

 Wraz ze zmianą aury w pierwszej kolejności zajmijmy się zmianą opon. Generalnie nie należy się spieszyć, ponieważ pogoda na przełomie marca/kwietnia lubi kaprysić. Przyjmuje się zasadę, że temperatury powinny być wyższe niż 7 stopni Celsjusza. Pogoda i temperatury stabilizują się zazwyczaj w pierwszej połowie kwietnia i to najbezpieczniejszy czas na wymianę opon. Nie trzeba martwić się o zużycie zimówki. Tylko przy dużych przebiegach odbiłoby się to negatywnie na stanie bieżnika. Lepiej pojeździć na nich trochę dłużej, niż dać się zaskoczyć mroźnym porankom, nieoczekiwanym już opadom śniegu czy gołoledzi. Letnie opony w takich warunkach spisują się zdecydowanie gorzej.

Co sprawdzić w samochodzie po zimie?

Wiosenne porządki wewnątrz i na zewnątrz

Dokładne umycie nadwozia i w miarę możliwości również podwozia samochodu oczyści myte powierzchnie z resztek chemii stosowanej zimą, która destrukcyjnie na nie działa. Dodatkowo ułatwi to ocenę stanu lakieru i zdemaskuje miejsca wymagające naprawy (odpryski i uszkodzenia mechaniczne, a także ewentualne ogniska korozji).

Mycie szyb od wewnątrz może nas zaskoczyć bardzo pozytywnie. W czasie gdy auto jest ogrzewane, a nawiewy ustawione są tak, żeby pozbyć się pary, osadzają się na nich ogromne ilości kurzu. Usunięcie tej warstwy często dopiero po kilku miesiącach zimowych – powoduje, że swiat nagle nabiera kolorów :-) .

Dodatkowo na wiosnę polecamy po wysprzątaniu wnętrza - ozonowanie kabiny, dzięki któremu pozbędą się Państwo niechcianych intruzów (grzyby, pleśnie, drobnoustroje wywołujące alergie) a także nieprzyjemnych zapachów.

 

Opracowanie: Netcar Serwis

O firmie
Strefa Klienta
Zakupy
Informacje