facebook
Witamy w naszym serwisie!
694 445 139

Klimatyzacja

sekrety serwisowania

ECK800

Klimatyzacja w samochodzie zapewnia nie tylko komfort podróżowania, ale też wpływa na bezpieczeństwo. Latem pozwala uniknąć upału i negatywnego wpływu wysokiej temperatury na nasz organizm. Dzięki temu możemy zachować zdolność koncentracji podczas jazdy. Zimą umożliwia szybkie usuwanie zaparowania szyb i wpływa na dobrą widoczność.

Ilość samochodów wyposażonych w klimatyzacje rośnie bardzo szybko, mimo, iż nasza strefa klimatyczna nie jest najbardziej wymagająca w tym względzie. Nabywcy nowych samochodów zazwyczaj mają świadomość konieczności dbania o ten element wyposażenia. Natomiast wielu użytkowników, którzy na rynku wtórnym staje się szczęśliwymi posiadaczami pojazdów z klimatyzacją nie przywiązuje wagi do serwisów okresowych lub w ramach kryzysowych oszczędności w ogóle z nich rezygnuje.

Do nieprzyjemnych skutków zaniedbania serwisów okresowych zaliczyć można:

Czynności wchodzące w skład serwisu klimatyzacji:

Dodatkowo zaleca się wykonanie dezynfekcji układu klimatyzacji przynajmniej raz w roku. W Netcar Serwis używamy do tego celu ozonu. Jest to najskuteczniejsza metoda niszczenia szkodliwych drobnoustrojów, pleśni i zanieczyszczeń organicznych. Dodatkowo usuwane są w trakcie ozonowania wszelkie nieprzyjemne zapachy, łącznie z tym po dymie tytoniowym.

Kiedy warto udać się do serwisu na przegląd klimatyzacji?

Przydatna rada dla użytkowników

Włączając klimatyzację na 10 minut przynajmniej raz w miesiącu, zarówno w lecie, jak i w zimie przedłużysz okres jej bezproblemowej eksploatacji.

O firmie
Strefa Klienta
Zakupy
Informacje