facebook
Witamy w naszym serwisie!
694 445 139

Wysoka jakość opon zimowych Grupy Goodyear potwierdzona w niezależnych testach

Informacja prasowa listopad 2013

goodyear_dunlop

Ogumienie Goodyear i Dunlop to jeden z najlepszych wyborów na zimę

Najnowsze wyniki testów opon zimowych, opublikowane przez magazyny „Auto Świat” oraz „Auto Motor i Sport” wskazują, że ogumienie Goodyear i Dunlop to świetny wybór na nadchodzący sezon. Opony Grupy Goodyear znalazły się wysoko w generalnej klasyfikacji obu testów, a pod względem parametrów zimowych otrzymały oceny bardzo dobre i celujące.

W magazynie „Auto Świat”[1], w teście opon zimowych w rozmiarze195/65R15 zostały sprawdzone modele Goodyear UltraGrip 8 oraz Dunlop SP Winter Sport 4D. Obie wymienione opony uzyskały bardzo dobre oceny parametrów szczególnie istotnych zimą, takich jak hamowanie i prowadzenie na śniegu, trakcja na śniegu, hamowanie i prowadzenie na mokrej nawierzchni czy aquaplaning. To właśnie na te aspekty kierowcy powinni przede wszystkim zwracać uwagę wybierając opony zimowe.

W teście „Auto Świata” Goodyear UltraGrip 8 uzyskała łączną ocenę 5 , jeśli chodzi o parametry zimowe i taki sam wyniki w teście na mokrej nawierzchni. Jako zalety tej opony zostały wymienione takie aspekty, jak najniższa podatność na aquaplaning, dobra trakcja i hamowanie na śniegu oraz wysoka trwałość. Natomiast opona Dunlop SP Winter Sport 4D uzyskała ogólną ocenę parametrów na śniegu na poziomie 6- oraz 5-, jeśli chodzi o osiągi na mokrej nawierzchni. Model ten został uznany przez ekspertów „Auto Świata” za oponę klasy premium o sportowym prowadzeniu na śniegu i mokrej drodze, a jako główną zaletę wymieniono niską podatność na aquaplaning.

Natomiast w najnowszym wydaniu miesięcznika „Auto Motor i Sport”[2] można znaleźć wyniki testu opon zimowych w rozmiarze 225/50R17, w którym sprawdzono Goodyear UltraGrip 8 Performance oraz Dunlop SP Winter Sport 4D. Pierwszy model uzyskał ocenę „warta polecenia”, a za jego zaletę testerzy uznali dobrą przyczepność i zachowanie na śniegu oraz na mokrym asfalcie. Natomiast opona zimowa marki Dunlop została oceniona jako „szczególnie godna polecenia” oraz opisana jako produkt, który zapewnia wysoki komfort jazdy, jest cichy, nie ślizga się na śniegu podczas jazdy po łuku i dobrze hamuje na mokrym asfalcie.

W opisanych powyżej testach nie uwzględniono tegorocznej nowości marki Dunlop, czyli WinterResponse 2. Ta zimowa opona zyskała jednak ostatnio uznanie organizacji badawczych z różnych europejskich krajów, m.in. niemieckich ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club)[3], ACE-Lenkrad i GTÜ (Gesellschaft für Technische Überwachung)[4] oraz szwajcarskiego stowarzyszenia TCS[5]. Wszyscy oceniający uznali, że jest to opona „dobra” lub „szczególnie godna polecenia”, klasyfikując ją na mocnym drugim miejscu we wszystkich trzech testach.

„Rozpoczynający się sezon zimowy to jak zwykle dla kierowców czas wyboru odpowiednich opon. Warto przy tym brać pod uwagę wyniki testów prowadzonych przez niezależne magazyny motoryzacyjne i instytuty badawcze. Kupujący powinni przede wszystkim zwrócić uwagę na ocenę parametrów zachowania opon na śniegu i mokrej nawierzchni, bo to właśnie te aspekty głównie decydują o naszym bezpieczeństwie, kiedy pogoda zmienia się na zimową” – mówi Łukasz Tłuchowski, Dyrektor Marketingu opon osobowych Grupy Goodyear w Polsce i na Ukrainie.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 52 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. Goodyear zatrudnia ok. 69 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

 

[1] „Auto Świat”, nr 43/2013.

[2] „Auto Motor i Sport”, nr 11/2013.

[3]Wyniki opublikowane 26 września br. ADAC testował łącznie 17 modeli opon w rozmiarze 185/60R15 T, samochód VW Polo.

[4]Wyniki opublikowane we wrześniu br. ACE-Lenkrad testował łącznie 9 modeli opon na suchej i mokrej nawierzchni na aucie VW Polo w Mireval (Francja), a w warunkach śniegowych na torze Test World Ivalo.

[5]Wyniki opublikowane 26 września br. TCS testował łącznie 17 modeli opon w rozmiarze 185/60R15 T, samochód VW Polo.

Źródło: Materiały prasowe Goodyear

O firmie
Strefa Klienta
Zakupy
Informacje